Providing you the best range of hdpe spigot elbow, compression end cap, threaded male elbow, pp compression fittings 20 mm, pp compression fittings mta elbow 32 mm and mdpe compression elbow brass female threaded with effective & timely delivery.
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Connection Type | Spigot |
| Connection Method | Butt Fusion |
| Elbow Bend Angle | 90 Degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| Brand | Janvi Plastic |
| Usage/Application | In Cable Pipeline,Irrigation |
| Color | Black |
| Material Grade | PE100 |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Size | 100 mm |
| Brand | Janvi Plastic |
| Usage/ Application | Industrial |
| Application | Structure Pipe |
| Material | PP |
| Type | Adapters |
| Size/Diameter | Up to 40 mm |
| Head Code | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Application | Pneumatic Connections |
| Connection | Male |
| Packaging Type | Box |
| Available Size | Up to 5 inches |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Fitting type | Elbow |
| Size | 50 mm |
| Pressure rating | PN12.5 |
| Pipe material | HDPE |
| Colour | Black blue |
| Application | Irrigation, Water |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 1 Inch |
| Fitting Type | Elbow |
| Usage/ Application | Water |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | JANVI |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Thread Gender | Male x Female |
| Connection | Threaded |
| Fitting Type | Elbow |
| Material | MDPE |
| Size | 1/2 inch |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Material Grade | PE100 |
| Thread Type | Male-Female |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | Elbow |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Size | 1, 2, 3inch |
| Connection Type | Male |
| Material | PP |
| Diameter | 20 to 110 mm |
| Packaging Type | Box |
| Application/Usage | Compression Fittings |
₹ 63 / Piece Get Latest Price
| Usage/ Application | Water |
| Fitting Type | Pp Compression Pipe Fittings |
| Brand | JANVI |
| Material | PP |
| Color | BLACK AND BLUE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Connection | HDPE Compression Fittings |
| Fitting Type | HDPE Compression Fittings |
| End Connection Type | Threaded |
| Type | Compression Fittings |
| Size | AS PER REQUIRMENT |
| Usage/Application | PLUMBING |
| Material | HDPE |
| Color | Black, BLUE |
| Brand | JANVI |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Usage/ Application | ALL MDPE FITTINGS |
| Fitting Type | Elbow |
| Material | VERGINE |
| Color | BLACK AND BLUE |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Fitting Type | Coupler |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 3 inches |
| Size | 1/2 inch |
| Material | PP |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Fitting Type | Elbow |
| Connection Type | Threaded |
| Thread Size | 0.5 inch |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 3 Inch |
| Fitting Type | Elbow |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | JANVI |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Size | Up to 5 inches |
| Material | PP |
| Connection | Male |
| Color | Black |
| Usage/Application | Compression Fittings |
| Available Size | Up to 6 Inches |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Size | 2- 6 inch |
| Material | HDPE |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Color | Blue |
| Type | Ferrule |
| Material | Brass |
| Size | 20 MM |
| Features | HDPE COMPRASSION FITTING FERUL FOR MAINTAIN PRESSURE |
| I Deal In | New Only |
| Brand | JANVI PLASTIC |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 29 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tee |
| Brand | JANVI |
| Color | BLUE AND BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Coupler |
| Pressure Rating | 10KG |
| Brand | JANVI |
| Diameter | 1/4 Inch |
| Usage/ Application | Water |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 4 inches |
| Material | PP |
| Size | 1, 2, 3inch |
| Connection Type | Female |
| Thickness | Up to 4 mm |
| Available Size | Up to 3 Inch |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Application | In Cable Pipeline, Irrigation |
| Material | PP |
| Color | Black, Blue |
| Certification | ISO |
| Thickness | 20-110 mm |
| Working Pressure | Up to 16 Bar |
| Shape | T Shape |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Bend Angle | 90° |
| Material | Plastic |
| Connection | Male |
| Brand | Janvi Plastic |
| Usage/Application | Compression Fittings |
| Packaging Type | Box |
| Available Size | Up to 6 Inches |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | cylindrical |
| Usage/Application | Compression Fittings |
| Available Size | Up to 6 Inches |
| Packaging Type | Box |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | OUTER PP AND INNER BRASS |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Short Radius |
| End Connection Type | Threaded |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Is It Rust Proof | YES |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Size | 15MM |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Plumbing |
| Color | Golden |
| Thread Size | 15MM |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 630 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Coupler |
| Brand | JANVI |
| Color | BLACK AND BLUE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | all |
| Tube Size | 20mm |
| Connection Type | both |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Application | Water |
| Size | 1/2 inch |
| Brand | janvi |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Kamlesh Patel (Proprietor)
Janvi Plastic Industries
Plot No-26, Matrubhumi Industrial, B/H Mahakali Mandir
Kubadthal, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India